ALATI KAKS ÜHES!

12.10.2020

Kui alates 1994.aastast tähistatakse 5.oktoobril UNECO egiidi all  kogu maailmas õpetajate päeva, siis Midrimaa jaoks on see päev ka sünnipäev! Ja seda seekord juba 58. korda! Sel aastal tähistasime nii lasteaia sünnipäeva kui ka õpetajate päeva üheskoos, kogunedes taas kogu lasteaiaperega meie lipuväljakule.

Seoses keerulise, COVID-viirusest tingitud, olukorraga riigis jäi ära traditsiooniline Saue valla õpetajate pidulik vastuvõtt valla juhtide poolt. Kõikide haridusasutustega nõu pidades otsustati õpetajate päeva tähistada igas asutuses eraldi ja KOV tunnustused tublidele haridustöötajatele anti üle töökollektiivide ees.

Saue lasteaiast Midrimaa pälvisid KOV tunnustuse sel aastal õpetaja Anu Mälk ja õpetaja assistent Terje Nappus. Tunnustuse andis üle abivallavanem Andres Kaarmann. Õnnitleme häid kolleege meiegi!

Lasteaia sünnipäeva tähistama tulid lastega koos ka logolapsed Jüri, Mari ja Kati, kellele oli vaja pisut selgitada, miks lasteaia külalised toas kaitsemaske kandma peavad. Aga kuna lasteaia sünnipäeva tähistati ühiselt õues, siis sai ka maskideta hakkama. Lauldi  taas Midrimaa laulu ja ei jäänud kuulmata sünnipäevalaulgi. Hoogsa lõpu sünnipäevale andis ühistants alushariduse programmi “Sa suudad seda!” tutvustava laulu saatel. Liikumised seadsid muusikaõpetaja Elleriin Lepiste ja liikumisõpetaja Pille Källe.

Esmaspäev juhatas sisse terve nädalajagu ühistegevusi, mis andsid pisut sünnipäevahõngu igasse päeva. Kunsti töögrupi eestvedamisel oli 5.-9.oktoobrini lasteaias värvinädal, mis algas sinise esmaspäevaga ja päädis kirju reedega (st, igaüks valis, millist värvust sel päeval esile tõsta eelistas!).

Kui valdavalt kanti erinevatel päevadel kindlat värvi riideid (esmaspäev – sinine, teisipäev – kollane, kolmapäev – roheline, neljapäev – punane), siis nt Mesimummide rühmas nauditi sinisel esmaspäeval hoopis siniseid marju ja kollasel teisipäeval istutati kollase tulbi sibulaid, et nende ilu kevadel kõigile nähtav oleks…

Eriti pidulik oli esmaspäev, 5.oktoober, Oravakeste rühmas, kus tänu lapsevanemate kaasabile valmistasid lapsed koos rühmameeskonnaga  suupisteid ning katsid üheskoos väga piduliku sünnipäevalaua. Toiduvalmistamise oskused ning head lauakombed on elus alati olulised!

Tore on, kui neid oskusi saab juba lasteaias käies harjutada! Loomulikult olid lapsed ka riietunud  pidupäevale vastavalt! Sellistel hetkedel saadud emotsioonid saadavad lapsi veel kaua ja on toredad meenutamiseks ka kooliteed käies.

Aga et eelnevast veel küllalt ei saanud, siis toimus kroonika töögrupi eestvedamisel veel ka lasteaia õuealal orienteerumise päev, milles osalevad rühmad pidid üles leidma kuus lasteaia õuealale seatud kontrollpunkti ning tulemuseks oli pisut parem kaardi lugemise oskus (leitud punkt tuli märkida lasteaia õueala kaardile!) ja rõõm üheskoos liikumisest!

Lasteaia töötajad said aga sel nädalal võimaluse külastada Keila-Joa lossi ning veeta üheskoos mõned hetked KOV poolt õpetajate päevaks kingitud torti nautides.

Pidulikult alanud nädal oli tegus, nagu seda on iga teine nädal lasteaias. Imelised sügisilmad on olnud meie head kaaslased kõigis nendes ettevõtmistes.

Midrimaal on see alati nii, et õpetajate päev ja lasteaia sünnipäev on samal päeval!

You Might Also Like