PEREPÄEV MIDRIMAAL

18.06.2019


Kevadpeo traditsioon Midrimaal ulatub kümnete aastate taha.
Kui varasematel aastatel on väga oluliseks kevadpeo osaks olnud heategevuslik koogimüük, siis tänavu püüdsime peo ettevalmistusse ja läbiviimisse kaasata suuremat hulka lapsevanemaid ning põhirõhu püüdsime asetada mõnusale ja põnevale ajaveetmisele koos lastega.

Traditsiooniliselt toimus laste rongkäik esinemiskohale, laste kontsert külalistele ja koogimüük. Sellekevadise perepeo eeskava oli rahvuskultuuri väärtustav. Lapsed laulsid vanemaid lastealule ja tantsisid rahvatantse. Pidu vedasid eest logolapsed Mari, Jüri ja Kati. Peoõhtu lipu heiskasid koolieelikute rühmade õpetajad.

Peale kontserti oli kõigil kohalviibinutel võimalik võtta osa erinevate tegevuskeskuste poolt pakutavatest ettevõtmistest. Lapsi rõõmustas lastevanemate poolt ülespandud batuut ja Saue Jalgpalliklubi jalgpallikeskus, kus sai oma osavust näidata.

Midrimaa õpetajate juhendatud liikumiskeskuses said nii suured kui väikesed harjutada täpsusviskeid, takistusrajal olid õpetajad välja mõelnud erinevaid põnevaid harjutusi osavuse ja tasakaalu proovile panemiseks. Lasteaia siseruumides töötasid muusikatuba, savistuudio, malering ning robootika töötuba, kus tegutsesid lapsed koos vanematega.

Lapsed kogusid tegevuskeskuste läbimise järel templeid oma kontrollkaardile, mille hiljem terviseampsu vastu sai vahetada. Lapsevanemad aga olid ametis koogimüügi korraldamisega – koogimüügi tulu kanti lasteaia hoolekogu poolt loodavasse kultuurifondi.

Kes aga õuealal ringitrallimisest väsis, sai puhata mõnusatel kott-toolidel. Veidi enne peoõhtu lõppu loosisid Mari , Jüri ja Kati välja üllatusauhinnad aktiivsetele lastele – loosirattas oli kümme rannapalli ja peaauhinnaks termoskruus.

Kohaletulnud pered said veeta tegusa reede õhtu ning nautida erinevaid ühistegemisi. Suur tänu tuleb öelda lapsevanematest koosnenud organiseerimisgrupile, meie õpetajatele ja kõigile peokülalistele, kes tegid õhtu just nii toredaks, kui see oli! Perepeol toimunut iseloomustab järgnev  pildigalerii …

   

You Might Also Like