PROGETIIGER AITAB LAIENDADA ROBOOTIKA VÕIMALUSI

06.09.2021

Juba mitmendat kevadet järjest avab Haridus- ja Noorteamet  ProgeTiigri programmi seadmete taotlusvooru, kust lasteaiad, üldhariduskoolid ja kutseõppeasutused saavad taotleda toetust tehnoloogiaõppeks vajalike seadmete soetamiseks (https://harno.ee/progetiigri-programm). Käesoleval aastal avati taotlusvoor 12.märtsil.

Oleme igal aastal püüdnud laiendada meie laste võimalusi uute robootika valdkonna vahendite soetamise kaudu. Ka lasteaia eelarvesse planeerime vahendeid nii IT-valdkonna kui ka robootika võimaluste laiendamiseks. Käesoleval õppeaastal otsustasime koos õpetajatega taotleda ProgeTiigri programmi kaudu nii meie jaoks uusi robootika vahendeid kui ka täiendust juba olemasolevatele vahenditele, mis õpetajate hulgas populaarsust on kogunud, mille varusid oleks oluline suurendada.

ProgeTiigri seadmete taotlusvooru üks oluline komponent on uute vahendite kasutamise tegevuskava. Kui varasematel aastatel koostatud kavade elluviimine on olnud raskendatud nii õpetajate kui laste oskuste erineva taseme tõttu, siis sel aastal otsustasime, et koostamegi tegevuskava, mis toetub nii õpetaja kui ka laste oskuste tasemele ning aitab teha edaspidiseid samme oskuste tasemete tõstmiseks.

Meie lasteaia 2021/2022 õppeaasta robootika tegevuskava koosneb pädevuste määralusest, mida peaks omama algaja, edasijõudnud ja vilunud kasutaja. Loodame, et selline tegevuskava motiveerib meie õpetajaid julgemalt alustama robootika vahendite kasutamisega laiemas mahus, kui seda siiani on tehtud!

 

Käesoleva aasta ProgeTiigri projekti toel soetasime lasteaeda juba tuttavaid Bee-Bot 2,0 põrandaroboteid, Qobo tigusid ja Matatalab ProSet komplekte. Täiesti uute vahenditena saavad õpetajad alates uuest õppeaastast hakata kasutama maastikuroboteid (ka õuesõppes), Makeblock mTiny roboteid ja mTiny avastajakomplekti, Sphero Bolt haridusroboteid, Lego Education Coding Expressi ja Roboblog rongi võimalusi ning tutvuda ka iRoot RT1 Coding roboti kasutusvõimalustega.

Oleme väga tänulikud, et on olemas projektivõimalusi lasteaiatöö erinevate valdkondade kiirema arengu toetamiseks!

You Might Also Like