SÄRTS JÕUDIS MIDRIMAALE!

06.09.2021

Igal aastal oleme Midrimaa koolieelikutele andnud esimesi teadmisi Laste õiguste konventsiooni kohta (https://www.lastekaitseliit.ee/et/lapse6igused/lapse-oigused/lapse-oiguste-konventsioon/). Ülevaateid laste õigustest on erinevatel aastatel teinud mitmed meie lasteaia õpetajad ja õppealajuhataja Andra Salutee.

Laste õigustest räägime tavaliselt lastekaitsepäeval, mis on 1.juulil. Aga et mitmed koolieelikud lõpetavad oma lasteaiatee juba maikuu lõpus, siis otsustasime sel aastal tutvustada Laste õiguste konventsiooni juba maikuu lõpus ning teha seda koostöös Saue Noortekeskusega. Kõigile üllatusena saabus Saue Noortekeskusest koos Tiina-Riin Uulmaaga kohale ka SÄRTS isiklikult!

Et Särts kõik Saue koolinoored särtsuma paneb, teavad palju sauelased, aga lasteaias oli Särts esimest korda! Ühise vestlusringi käigus selgus, et Särts otsustas ennast juba varakult ka lasteaialastele tuttavaks teha, et sügisel kooli minnes ja Noortekeskuses aega veetes üks tuttav tegelane lapsi ees ootaks!
Meie koolieelikute jaoks oli esimene kohtumine Särtsuga igati meeleolukas! Hiljem külastas Särts ka Päikesekiirte rühma laste lõpupidu.

Tundub, et koostöö SÄRTSUGA sai sel kevadel vahva alguse! Kindlasti leiame võimalusi ühisteks ettevõtmisteks ka edaspidi!