Vaprusehelmete töötuba Midrimaal

28.02.2019

Kolmapäeval, 27.veebruaril kogunesid paljud midrimaalased lasteaia raamatukogu ruumidesse, et anda oma väike panus heategevusse.

Juba eelmise aasta lõpus leppisime MTÜ Vaprusehelmed esindajatega kokku, et meie lasteaia töötajad soovivad anda oma panuse raskesti haigete laste raviperioodi toetamiseks.

Ühise töölaua taha oli kogunenud suur hulk meie töötajaid, et juhendajate käe all voolida erinevaid helmeid, millest igaühel on oma tähendus vähihaige lapse raviteel. Panime meie poolt valmistatud helmestesse oma pühendumuse ja head soovid lastele, kellele need abiks on.

MTÜ Vaprusehelmed tegevuse kohta on võimalik lugeda nende Facebooki leheküljelt:

https://www.facebook.com/vaprusehelmed/   

 Vaprusehelmed on loodud krooniliste haigustega laste ravi toetamiseks, nende abistamiseks valulike protseduuride ja pikkade raviperioodidega toimetulekul. Eestis on programmiga liitunud hetkel TÜ Kliinikumi ja Tallinna Lastehaigla hematoloogia-onkoloogia osakonna lapsed.

Eestisse jõudis helmeprogramm Bonni Ülikooli Kliinikumist väikese Sander Salundo abiga, kelle lugu samuti helmeste abil kee vormi sai ning kelle vaimustus helmeprojektist andis meile kindla teadmise, et see on vajalik ka teistele samasuguse haigusega lastele.

Vaprusehelmeste programmi abil saavad lapsed ja pered helmeste abil rääkida oma lugu, mida nad on saavutanud, mida läbi elanud ja millist vaprust sellel teel üles näidanud.

Igale haigusdiagnoosiga lapsele antakse esimene, kunstnik Laura Šmideberga poolt disainitud helmes. Vaprusehelmeste teekond algab esimese helme ja nööriga, kuhu laps saab oma nimetähtedega helmed lükkida. Mitmesugused värvilised helmed tähistavad erinevate raviperioodide- ja võtete läbimist. Helmed saab laps protseduuri läbi viiva meditsiinitöötaja käest protseduuritoas. Helmeprogrammiga liitudes saab iga osaleja juhised, milliseid helmeid ja millal jagatakse ning mis on nende tähendused. Kui ravi lõppeb, saab laps viimase helme ning sellega lõppeb ka see lugu. Kee seotakse kokku ning jääb tähistama üht rasket, kuid tähenduslikku perioodi lapse elus.

Midrimaa perel on kavas ka edaspidi valmistada juba iseseisvalt vaprusehelmeid ja edastada need MTÜ Vaprusehelmed kaudu vapratele vähihaigetele lastele. 

 

You Might Also Like