ALEKSEI TUROVSKI JA ANNE ADAMS MIDRIMAAL

02.10.2020

28.-30.oktoobrini toimusid meie lasteaias Aleksei Turovski ja Anne Adams´i esituses südamesooajd etendused “Laule ja lugusid loomadest”. Muusikaga põimitud lood loomadest haarasid kõiki lapsi, olenemata sellest kui pikk on olnud lasteaiastaaž – ka värsked kolmeaastased midrimaalased olid jutuvestmisest, kunstist ja muusika kuulamisest lummatud.

Peale lasteaia hoolekogu ettepanekut kanda heategevuslikel kevadpidudel kogutud rahasummad lasteaia kultuurifondi ning kasutada seda lasteaialastele kultuuriliste ürituste korraldamiseks, asusime leidma võimalusi sellise sündmuse korraldamiseks.

Mitmete erinevate võimaluste vahel kaaludes langes valik Anne Adamsi ja Aleksei Turovski etenduse kasuks. Ka kokkulepped etenduste korraldamiseks saavutasime suhteliselt kiiresti. Midrimaal vajab iga suurema ettevõtmise korraldamine väga kindlaid raame, et üle 300 lapsele etenduste korraldamine oleks kõigile osapooltele meeliv ja meeldejääv. Kokku sai lepitud kaheksa etenduse toimumine. Kevadel riigis väljakujunenud olukorra tõttu hakkasid tähtajad aina tulevikku lükkuma …

Kogu lasteaiaperel oli nüüd, septembrikuu viimastel päevadel, võimalus juba kevadesse kavandatud etendusest osa saada. Tore oli kogeda, et lapsed kuulasid etendust hinge kinni pidades! Nende vestluste soojus, tarkus ja kogetud tunne jääb lastesse kindlasti veel kauaks!

Oleme tänulikud lapsevanematele panuse eest kultuurifondi kujunemisse ja hoolekogule ettepanekute eest rahakasutuse võimaluste laiendamiseks.

Eraldi tänu kuulub aga Aleksei Turovski´le ja Anne Adams´ile südamesoojade etenduste eest, mis kindlasti õpetasid lapsi loodusesse palju tähelepanelikumalt ja hoolivamalt suhtuma! Just sellised kogemused võivad nii mõnelegi särasilmale anda huvi looduse sügavama sisu vastu kogu eluks!

You Might Also Like