EESTI VABARIIK – 104!

06.05.2022

Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistamiseks on Midrimaal toredad traditsioonid: kogu lasteaiaperega lipu heiskamine meie õuealal ja EV sünnipäevale pühendatud vastuvõtt koolieelikutele, millel osalevad Saue Vallavalitsuse esindajad. Kahel korral oleme vastuvõtule kutsunud ka meie valla teiste lasteaedade koolieelkuid ning Saue Noortekeskuse suures saalis on toimunud suurejoonelised vastuvõtud!

Kuna koroonaviirus on meie plaanidesse juba kahel aastal oma korrektiivid teinud, siis on Midrimaal kujunemas uus traditsioon: oleme oma koolieelikutega käinud vallamaja ees tervitamas Saue valla juhte Eesti Vabariigi sünnipäeva eel.  Teist korda said meie koolieelikud kohtuda Saue vallavanema Andres Laisk´i ja volikogu esimehe Harry Pajundi´ga teisipäeval, 22.veebruaril. Ka vaid nelja rühma lastest koosnev rongkäik vallamaja juurde on tähelepanu äratav!

Lapsed kuulasid ära valla juhtide tervitussõnad ja esitasid omaltpoolt laulu “Väiksed tammed” ning kodumaale pühendatud luuletusi. Oma etteaste lõpuks andsid lapsed üle omavalmistatud õnnitluskaardid ja tänasid valla juhte kohtumise eest! Kokkusaamise lõpuks tehti traditsiooniline ühispilt ja lapsed asusidki tagasiteele, mida jäi magusamaks tegema valla juhtide poolt pakutud magus kommiamps.

Päris mitmed rühmad tähistasid EV 104 sünnipäeva ka oma rühmas korraldatud pidulike ettevõtmistega. Laste endi valmistatud suupisted maitsesid kordi paremini, kui see toit, mis kellegi teise poolt valmis tehtuna iga päev süüakse.

Kui teisipäeval võtsid meie koolieelikud ette retke vallamaja juurde, siis kolmapäeva, 23.veebruari hommikul, kell 8.15, kogunes midrimaalaste pere lasteaia lipuväljakule, et Eesti Vabariigi 104.aatapäeva puhul ühiselt lipp heisata!

See on meie teine traditsioon! Oleme väga tänulikud, et iga aastaga järjest rohkem lapsevanemaid leiab selle hetke päevas, et olla oma lapsega koos nii piduliku sündmuse juures, sest 24.veebruari veedame me kõik ju pereringis!

Kuigi sel aastal oli laste arv vabariigi aastapäeva eel pisut väiksem, kui tavapäraselt, oli tore see pidulik hetk üheskoos mööda saata! Lipu heiskas sel aastal üks lotte rühma laps, kellel on ka oma sünnipäev meie Eesti sünnipäevaga lähestikku.

Pidulik oli see päev kõigis meie rühmades! Vaid igaüks osalejatest teab, mida vahvat veel oma kodumaa sünnipäeva puhul üheskoos ette võeti!