KIK-i TOEL KESKKONNATEADLIKUMAKS

06.12.2019

Juba kevadel said alguse ettevalmistused laste keskkonnateadlikkust arendavate õppepäevade ettevalmistused.

Keskkonnateadlikust kujundavate õppepäevade läbiviimiseks oli võimalik taotleda Keskkonnainvesteeringute Keskuse projektirahastust.

Midrimaa koolieelikutele korraldatava parkmetsa programmi läbiviimise kava sai toetusraha ning 28.-31.oktoobrini toimusidki õppereisid Murastesse, kus Muraste Looduskooli retkejuhid viisid lapsed loodusesse ning õpetasid nägema looduse märke, inimeste ja loomade tegustemise jälgi.

Hilissügiseses looduses oli huvitav näha, kui erinevalt valmistusid saabuvaks talveks erinevad taimed ja puud, milliseid märke oma kohalviibimisest olid loomad metsa alla jätnud.

Esialgu pikana tundunud metsaretk sai otsa kiiremini, kui keegi lasteast arvata oleks osanud – uued teadmised ja uued metsarajad aitasid ajal imekiiresti kulgeda! Kogenud retkejuhtid suutsid ka lapsi saatnud õpetajaid uute teadmsitega üllatada!

Täname KIK-i toetuse ning Muraste Looduskooli huvitavate faktidega riksatatud loodusmatkade eest!