MIDRIMAA SUUR PEREPÄEV

10.06.2024

Saue lasteaia Midrimaa õuealale kogunes 30. mai õhtupoolikul taaskord vahva seltskond – Midrimaa töötajad ja lapsed koos peredega. Toimus järjekordne traditsiooniline Midrimaa perepäev.

Midrimaa pere juurde kuulub üle 400 lapse, seega sellisel kujul perepäeva pidamine on meil alati väga oodatud suursündmus! Meil on hea meel, et ka osavõtt on olnud alati rohkearvuline. Nii ka seekord.

Ilm oli kevadiselt ilus ja päikeseline! Lapsed kogunesid koos rühma töötajatega lasteaia õuealale, laste pered nende ümber ning üritus võis alata!

Perepäeva juhatas sisse lasteaia direktor Diana Kuntor, kes tervitas ning tänas kõiki kohalolijaid. Üheskoos lauldi Midrimaa laulu ning kohale saabusid lasteaia logolapsed Jüri, Mari ja Kati. Nende roll oli juhtida edasist kontserti ning rõõmustada perepäeval osalejaid oma vahvate vaheklippidega. Jüri võttis aktiivselt osa ka laste muusikalistest etteastetest – usinalt kaasa lauldes sai selgeks nii mõnigi uus laulupala. Tänu Saue Noortekeskuse poolt üles pandud helitehnikale jõudsid esinejate rõõmsad emotsioonid ka kaugemalt kuulajateni. Lapsed laulsid ja tantsisid ning päike soojendas kõigi palgeid. Kontserdi lõppedes tutvustasid logolapsed edasisi tegemisi lasteaia õuealal.

Seekord sai perepäevale kohale kutsutud lasteaias tegutsevad huviringid ning erinevad päästeautod. Saue Jalgpalliklubi lõbustas lapsi pallimängudega ning maskott, draakon Tiks`i abil said suu magusaks nii väikesed kui ka suured. Saue Taekwondoklubi tublide esindajate hoole all sai õppida võitluskunsti võtteid. MER Stuudio tantsulapsed kutsusid aga endaga tantsima kõiki huvilisi ning ka neil oli kohal vahva maskott nimega Po.

Päästeautodena oli ennast üles seadnud Politsei- ja Piirivalveamet kahe erineva sõidukiga, Põhja-Eesti Regionaalhaigla kiirabi ning Saue Vabatahtliku Tuletõrjeühingu päästeauto. Kohal oli ka lõvipoiss ja politseinik, Lõvi Leo. Rahvast oli palju. Kordamööda sai tutvutud autode tehnikaga ning rooli taga istudes tunda ennast kui tõeline politseinik, kiirabiautojuht ja tuletõrjuja. Kiirabi töötaja näitas näitlikult ette ka mõned tegevused seoses erinevate õnnetusjuhtumitega.

Kes soovis ennast pildile jäädvustada koos Midrimaa lasteaia logolastega, sai seda teha nii päris tegelastega kui ka fotoseina kasutades. Jüri, Mari ja Kati olid õuealal liikvel ka pärast kontserti.

Perepäev toimus tööpäeva lõpus ning ilmselgelt vajasid paljude kõhud hea ja paremaga täitmist. Seega avasime esmakordselt sel aastal perepäeval toidutänava, mis osutus ülimalt populaarseks. Maitsvaid küpsetisi pakkus kohalik Saue pagariäri Buxhöwden. Valikus olid nii magusad ja soolased saiakesed kui ka kodukootud koogid ja salatid. Lisaks veel arbuusi tops ning rabarberi ja õuna limonaad. Tänavakohvik Kooker küpsetas kohapeal minipannkooke, mis viisid keele alla nii väikesel kui ka suurel. Soolase suutäie eest hoolitses käsitööburgereid pakkuv Biif. Ja kuna ilm oli imeilus, ei saanud me kuidagi läbi ilma jäätiseta! Balbiino poolt olid valikus erinevate maitsetega jäätised, mis andsid mõnusat värskendust sel päikeselisel ja soojal õhtul.

Saue lasteaed Midrimaa tänab kogu südamest kõiki perepäeval osalenuid ning koostööpartnereid, kes aitasid muuta ürituse veel sisukamaks!

Rõõmsa kohtumiseni juba järgmisel perepäeval!

You Might Also Like