ÕPPEREIS UBARU LOODUSTARKUSE KESKUSESSE

29.09.2020

Kolmapäeval, 23.septembril ja neljapäeval 24.septembril, sõitsid meie lasteaia koolieelikud KIK rahastuse toel õppereisile Ubaru Loodustarkuse Keskusesse (https://keskkonnaharidus.ee/et/keskused/ubari-loodustarkuse-keskus), et osaleda õppeprojektis “Hakkamasaaja looduses”. 

Juba kolmandat aastat saavad lapsed KIK rahastuse abil lähemalt uurida loodust, kinnistada seniõpitut ja omandada uusi teadmisi. 

Hakkamasaaja looduses on küll suuremas osas koolilastele mõeldud projekt, kuid loodud on võimalus ka koolieelikutele metsas matkamiseks ja matkatarkuste omandamiseks. Kokku viibisid lapsed metsas koos matkajuhtidega ligi kolm tundi. Iga laps sai mõne uue teadmise, koges seni tundmatut. Retkel loodusesse, kus õpiti valmistama okstest onni, süütama tikuta lõket, keetma teed.  Uuriti, kuidas saada hakkama looduses kui oled eksinud. Tutvustati võtteid, mida rakendatakse looduses eksimise situatsioonis ning sellisesse olukorda sattumise vältimiseks (https://keskkonnaharidus.ee/et/oppeprogrammid?keys=Hakkamasaaja+looduses)

Igaühele meist on ju olulised teadmised selle kohta, kuidas looduses hakkama saada!

Lapsi saatsid retkel väga kogenud matkajuhid. Metsas veedetud ennelõuna oli väga põnev ja pani kaasa töötama ka kõige rahutumad matkasellid. Nii põnevat retke soovitasid selle aasta osalejad ka järgmistel koolieelikutel läbi rännata!

Laste jaoks on väga oluline, et loodust tundma õpetavaid retki saab KIK-i toel ellu viia!

You Might Also Like