Rahvusvaheline muusikapäev Midrimaal

02.10.2018

1. oktoober on rahvusvaheline muusikapäev. Eesti Muusikanõukogu eestvedamisel toimus kogu Eestis 172 tasuta kontserti 80 linnas ja ligi 550 esineja osavõtul. Kontsertide keskmes oli klassika, pärimus ja džäss ühes eksperimentaalsete helidega.

Kontserdipaigad varieerusid traditsioonilistest ebatavalisteni. Peale kultuurimajade ja kontserdisaalide toimusid etteasted näiteks tanklas, militaarüksustes, pagarikojas, siidrimajas jm. (http://epl.delfi.ee/news/kultuur/tana-on-rahvusvaheline-muusikapaev-ule-eesti-toimub-172-tasuta-kontserti?id=83861077).

Ka meie lasteaias tähistati rahvusvahelist muusikapäeva igapäevasest pisut erinevat muusikat kuulates. Meie muusikaõpetajad Piret Kuld jaReet Jürgens koos õpetaja Elleriin Lepistega esitlesid ja mängisid lastele erinevaid instrumente.

Lastele kuulamiseks valitud klassikalise- ja instrumentaalmuusika teosed panid nii mõnegi rahutu kuulaja vaikselt süvenema. Lasteaias toimunud muusikapäev pakkus meie lastele uusi muusikalisi kogemusi ja hulga erinevaid emotsioone.

Täname õpetaja Piretit, Reeta ja Elleriini muusikapäeva korraldamise eest!

Teisipäeval, 2.oktoobril esinesid lasteaialastele juba kooliteele siirdunud plokkflöödiringi lapsed õpetaja Reet Jürgensi juhendamisel.

You Might Also Like