ROBOOTIKA VÕIMALUSED MIDRIMAAL LAIENEVAD

14.06.2019

Käesoleva aasta aprillikuus avas Hariduse Infotehnoloogia SA (HITSA)  taotlusvooru, kus oli võimalik osaleda ka kõigil alusharidusasutustel, kes soovisid lastele korraldada IT keerukamate oskuste õpetamist,  taotleda seadmete soetamiseks toetust. Toetust sai taotleda mikrokontroller arendusplaatide, robootika komplektide ja nende riistvaraliste lisade, elektroonika-mehhaanika KIT-ide, 3D printerite ning programmeeritavate droonide soetamiseks.

Et Midrimaal on õpetajad juba kolm aastat tegelenud olemasolevate vahentite toel laste digioskuste ja esmaste programmeerimisoskuste kujundamisega, otsustasime taas taotleda rahastust täiendavate vahendite soetamiseks. Ka meie lasteaia päris esimeste robootika vahendite soetamise põhgirahastajaks oli HITSA.

2018.aasta novembris soetasime lasteaiale oma vahenditest suure hulga robootika vahendeid, et võimaldada nende laiapõhjalisemat kasutamist õpetajate poolt. Loomulikult panime suurt rõhku ka õpetajate koolitamisele ja robootika vahendite kasutamise kogemuste vahetamisele.

Robootikaga sinasõpruse sõlminud õpetajate Liisa ja Liina toel valmis taotlus Midrimaa robootikavahendite koguse ja vahendite mitmekesistamiseks.

Maikuu lõpus jõudsid HITSA rahastuse toel lasteaeda uued vahendid: Bee-Bot 2,0, Ozobot Bit 2,0, Neuron leiutajakomplekt, Codey Rocky robot, Dash robot, Dot roboti loovuskomplekt, Matatalab Pro Set komplekt ning LEGO Education WeD0 2,0 komplektid.

Augustikuus, uue õppeaasta eel, tuletame õpetajatega üheskoos taas meelde kõikide uute ja olemasoevate robootika vahendite klasutamise võimalused ning jätkub digiareng Midrimaal nii laste kui ka õpetajate jaoks!

Eriti vahva on teada, et ilmet on võtmas Midrimaa oma DIGIRING!

                

 

You Might Also Like