SA SUUDAD SEDA – ETENDUS

02.03.2023

Saue lasteaed Midrimaa lähtub oma igapäevases õppetöös “Sa suudad seda!” SSS! alushariduse programmist.

14.02.2023 sõbrapäeva puhul tegid lasteaia Sa Suudad Seda töörühma liikmed Midrimaa lastele toreda üllatuse. Lavale toodi nukuetendus “Minu sõber vihmavari”, mis räägib sõprusest, headusest ja üksteisega arvestamisest. Näidendi tegelasteks notsu, elevant, jänes ja orav.

Loo peategelane on notsu ja tema ustav kaaslane elevant.

Vihma käes kõndides pakub elevant notsule peavarju ja hiljem päikesepaistega lilledele juua, kuid notsu ei oska elevandi headust ja sõprust hinnata ning tõrjub ta pahaaimamatult endast eemale. Notsu peale saavad pahaseks ka tema sõbrad jänes ja orav. Notsu jääb üksinda ning saab lõpuks aru, et elevant oli ta tõeline sõber! Lugu lõppeb õnnelikult ning notsu ja elevant on taas parimad sõbrad!

Näidendi põhisõnum, mida sooviti edasi anda, oli: “Ära tee teisele seda, mida sa ei taha, et sulle tehakse.”

Aitäh kõikidele näidendis osalejatele toreda ettevõtmise eest!