SAUE VALLA LASTEAEDADE TANTSUPEOL

14.06.2019

Saue valla lasteaedade sellekevadine tantsupidu toimus 21.mail Laagri Kooli staadionil. Tantsupeol lõid kaasa kõikide Saue valla lasteaedade tantsulapsed. Teist korda osalesid valla lasteaialaste tantsupeol Midrimaa koolieelikud ja nende õpetajad.

Kell  10.00 koguneti ja leiti „oma pesa“ Laagri Kooli staadionil. Seejärel liiguti rongkäigus oma esinemiskohtadele. Avasõnad lausus Saue vallavanem Andres Laisk, kes laulis hoogsalt kaasa lasteaedade muusikaõpetajate poolt eest veetud ühist regilaulu.

Tantsumuru täitsid esimesena 3-aastased lapsed tantsudega “Tehke järel” ja “Pöidlake nii”. Peol osalenud 4-aastased lapsed tantsisid tantsu “Prigadi – pragadi”, 5-aastased tantsu “Väravamäng”.

Midrimaa lapsed läksid tantsuplatsile, kui oli aeg tantsida poistetantsu ” Nüüd tulge tantsima”, tüdrukute tantsu “Nelja paari” ning 6-aastaste laste tantsu “Kungla rahvas”.

Tantsulapsed said puhkust õpetajate poolt esitatud tantsude ajal. Õpetajate esituses nägid lapsed vanemaid seltskonnatantse nagu “Aissa”, “Tuustep”, “Perekonnavalss”, “Padespaan”…

Saue valla lasteaialaste tantsupeo lõpetas ühistants „Isamaa hiilgava pinna all“, millega moodustati üks suur sõõr ümber tantsumuru.

Tantsupeo lõpetas osalejate ja õpetajate tänamine. Iga tantsupeol osalenud rühm sai koduteele kaasa suure kringli! Meeldejäävaks tegi peopäeva kõrgel säranud päike ja suur hulk pealtvaatajaid. Laste jaoks on kindlasti hästi oluline, et lapsevanemad leiavad oma kiirete töiste tegemiste kõrvalt aega tulla vaatama laste poolt esitatud tantse.

Täname Laagri lasteaiaperet, peo- ja tantsujuhti Mari Tomp´i väga ilusa ja südamliku peo eest!

Midrimaa koolieelikud olid veel nii tublid, et suutsid Sauele tagasi jõudes esitada tantsupeo tantse ka noorematele lasteaiakaaslastele! Täname siinkohal kõiki Midrimaa koolieelikute õpetajaid laste peoks ettevalmistamise eest!