TAAS ON SAABUNUD JÕULUOOTUSE AEG

04.12.2020

Igal aastal oleme lasteaias tähistanud advendiaja algust. Üheltpoolt seetõttu, et lapsed vajavad sageli selgitusi advendiaja kohta, teisalt seetõttu, et nii lapsed kui kõik meie lasteaiaga seotud täiskasvanud kogeksid hetkeks seda tunnet, et alguse on saanud aeg, mis viib meid kõiki jõuluaega.

Sellel aastal otsustasime, et püüame kõiki oma traditsioone siiski ellu viia, hoolimata viiruse levikust tingitud olude muutusest. Kuna suure osa oma päevadest veedavad lapsed nagunii õues – küll mängides, küll õppides või sporti tehes! – ja suuri kogunemisi teha ei ole soovitatud (ja meid ometi ju on lasteaias palju!), tähistasime advendiaja saabumist lasteaia lipuväljakul.

Juba varahommikul, esimeste laste saabumise ajal, süüdati küünlalaternate ring ümber lipumasti ning õueala täitis jõulumuusika! Lisaks lasteaia-päkapikkude toimetustele andis oma osa ka ilmataat, kes just esmaspäeva, 30.novembri, hommikuks õrnvalge lumevaiba meie õuele sättis! Värske, helevalge ja imeõrn lumi, elava tule värelus ja jõulumuusika tekitasid üheskoos just selle tunde, et alguse on saanud täiesti eriline aeg – jõuluootuse aeg!

Kui lapsed päeva tegemisteks valmistumiseks tuppa läksid, said nad arutleda advendiaja üle hommikuringis. Teist aastat ei kasuta me rühmaruumides enam elavat tuld, ka led-tulega küünlad loovad hubasust.

Advendiaja algust aitas soojemaks ja südamlikumaks muuta ka Saue Vallavarahalduse usinate päkapikkude poolt kaunistatud jõulupuu lasteaia A- ja B-tiiva vahelisel õuealal, millest saab üks väga oluline osa meie jõulumaast, mis õue üles seatakse ning kus toimuvad kõik meie lasteaia  jõulupeod.

Koos lastega oleme põnevil ja lootusrikkad, sest – JÕULUD EI OLE ENAM KAUGEL!

You Might Also Like