KEVAD PAKATAB TERVISEST

10.06.2022

Nii hilist ja jahedat kevadet tundub, et ei mäletagi… Kui tavaliselt on meil kevadine tervisenädal aprillikuu alguses, südamenädalaga ühte sammu astumas, siis sel aastal toimus lasteaia tervisedenduse töögrupi poolt ette valmistatud tervisenädal ajavahemikus 25.-29.aprillini. 

Et kevadised spordipäevad ja ülemaailmne tantsupäev on meie sündmuste kalendris kirjas sügisest saati, siis tegi tervisemeeskond rühmadele ettepaneku  valmistada rühmas üks naljakas vitamiinisalat või smuuti. Mis saab veel paremini õpetajaid motiveerida, kui soovitus: olge loomingulised ja lihtsalt nautige koos tegemise rõõmu!

Ja ühisest kogemusest sündinud rõõmu jätkus kõikidesse rühmadesse kohe kindlasti! Loovusel ei olnud piire – küll tehti salateid koostisosadest, mis muidu kuidagi maitseda ei taha, ja hiljem muidugi ka ära söödi, küll koostati lastega koos retseptiraamatuid ja smuutisid mikserdati nii erinevatest materjalidest kui lapsevanematega koostöös koguda oli võimalik ning pilte laste erivärvilistest “joogivuntsidest” võis hiljem leida peaaegu iga rühma päevikust…

Nii laste kui rühmameeskondade arvates aitavad sellised ettevõtmised nii mõnegi lapse üle salatite vältimisest ning teevad sõbraks nii mõnegi vähem tuttava puu- või köögiviljaga.

Tervisenädala raames toimus, muidugi, ka Midrimaa suur spordipäev nii Saue Noortekeskuse jalgpalliplatsil kui ka Saue Gümnaasiumi staadionil ja erinevate tantsude ettetantsimine rahvusvahelisel tantsupäeval. Need olid viimase aja suurimad ettevõtmised koos kogu lasteaiaperega!

Aga kõigest täpsemalt juba järgmistes postitustes ….

Täname meie tervisedenduse meeskonda, et nad oskavad kõikideks tervisenädalateks koostada sellise kavad, mille läbimine lõpuks kõik osalised siiralt rõõmsaks teevad ja aitavad läbi praktiliste tegevuste kujundada meie laste terviseteadlikkust!

You Might Also Like