JAANUAR-VEEBRUAR LASTEAIAS

19.02.2024

Midrimaa lasteaias on käesolev aasta alanud väga tegusalt. Jaanuaris toimusid põnevad teadustegevused lastele uurimise ja katsetamise toas ning muusikasaalis AHHAA keskuse teadusteatri etendus 5-6 ja 6-7-aastaste laste rühmadele. Põnevust jätkus lausa kaheks nädalaks ja kõike seda vedas eest lasteaia arendustegevuse töörühm.

Uudishimu nädalatega samaaegselt tegid lapsed ka GPS-kunsti. Seiklust korraldas lasteaia robootika töörühm. Rühmaõpetajate eestvedamisel ja koostöös lastega ilmusid erinevaid teekondi läbides paberile nii päike, kala, kaelkirjak kui ka vahvlijäätis. Lisaks veel palju teisi toredaid tegelasi. Kunsti töörühma ettepanekul tekkis aga nagu imeväel lasteaia koridori näitus “Joon ja/või täpp”. Iga rühm on leidnud omanäolise ja huvitava lahenduse, kuidas sellise suunisega kunsti kujutada.

Veebruar on olnud samuti täis põnevaid tegemisi. Tervisenädala raames toimusid lastele zumba hommikud ja matkapäevad tervise töörühma juhtimisel. Matkaraja läbimisel ootasid lapsi erinevates punktides lahendamist vajavad koostööülesanded. Matka kulminatsiooniks oli kelgumäelt liu laskmine, mis pakkus palju elevust nii lastele kui ka täiskasvanutele!

Lisaks vastla- ja sõbrapäeva tähistamisele rühmades, esitas lasteaia Sa suudad seda programmi töörühm lastele teatrietenduse “Kass Miisu sünnipäev”, kus oli põhisõnumiks viisakas ja sõbralik käitumine, mis aitab oma sõpradega hästi läbi saada.

Lapsed elasid väga emotsionaalselt etendusele kaasa – püüti sünnipäevapeolisi kassi, jänest ja koera hea nõuga abistada ning varest pahanduste pärast korrale kutsuda.

Eesti Vabariigi sünnipäevanädalal ootavad meid ees juba järgmised tegemised – lõpurühmade lastele toimub vastuvõtt Saue vallamajas ning pidulik kätlemistseremoonia direktoriga lasteaia muusikasaalis. Sünnipäeva tähistatakse nii rühmades kui ka ühiselt. 23. veebruari hommikul heiskame aga üheskoos Eesti lipu. Sellest üritusest on saanud meie traditsioon, millega õpetame lastele austust oma sünnimaa vastu ning näitame ise eeskuju. Suur rõõm on tõdeda, et igal aastal leiab sellel hommikul aja tulla lipu heiskamisele ka üha rohkem lapsevanemaid.

Head lapsevanemad, olete oodatud koos lastega lasteaia lipuväljakule, Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud lipu heiskamise tseremooniale, 23.02.2024 kell 8.15!

You Might Also Like