SURIMURI ÕHTU

14.11.2023

Ühel sügiskuu õhtupoolikul, 7. novembril, toimus Saue lasteaias Midrimaa esmakordne üritus – SuriMuri peredele, mis oli pühendatud saabuvale isadepäevale.

 

SuriMuri nimetus on suurem osa Midrimaa lastele teada juba varasemalt. Nimelt toimub igal aastal naljakuu ühel päeval SuriMuri hommik. See on päev, kui kõik Midrimaa lapsed saavad etteantud aja jooksul lasteaia peal ringi uudistada. Väiksemad liiguvad koos õpetajatega, suuremad juba iseseisvalt. Sellest samast päevast ajendatuna sai ideeks tore mõte korraldada sarnane üritus ka kogu Midrimaa lasteaia perele, sest kindlasti on suur hulk vanemaid, kes ei ole peale oma lapse rühma ja muusikasaali mujale maja peale saanudki.

 

Enne veel, kui üritus alata sai, oli maja ühtäkki siginat-saginat täis. Emmed-issid ja teised pereliikmed kogunesid oma laste rühmadesse, kus rühmatöötajad jagasid kätte SuriMuri kaardid. Kaardi järgi sai ülesandeks leida maja peal üles kümme kohta, mida külastada. Igas kohas tuli mängust osavõtjal esmalt üles leida QR-koodiga leht. Koodi taga peitus üks pilt, mille vastus tuli ära arvata ja kirja panna. Kõigis kümnes kohas käidud ja piltide vastused kirjas, sai lõpliku lahendussõna teada juba oma lapse rühmast.

 

SuriMuri üritusest osavõtjate arv oli erakordselt suur – selle üle on lasteaial ainult väga hea meel! Sellist üheaegset inimeste liikumist ei ole majas juba ammu olnud. Emmed-issid, õed-vennad – põnevusega, rõõmsas tujus ja nägu naerul, püüti lasteaia peal üles leida kaardil olevaid rühmasid. Üsna tihti oli näha olukorda, kus Midrimaa rühma laps teadis kõige paremini, kus milline koht asub ning emmedel-issidel jäi vaid oma õhinas lapsele järgi joosta. Tee peal kohtuti lasteaia sõbraga, tervitati ja kallistati – lastel oli põnevust küllaga! Mõni väledam otsustas isegi emme-issi eest peitu pugeda!

 

Suureks tõmbenumbriks sai osaliste seas direktori kabineti külastamine – küll oli kosta koridorides juttu selle kohta, kus otsiti just lasteaia direktori kabinetti, mis oli kaardil ühe kohana ära märgitud. Osaliste rõõmuks tervitas lasteaia direktor kõiki ka isiklikult oma kabinetis ning kiiremad said seal ka suu magusaks. Laste rõõm oli piiritu ning vanemad tänasid sellise toreda ettevõtmise eest! Nii palju huvitavaid kohti sai lasteaias külastada!

 

Ürituse ajal oli tore näha, kui emmed-issid andsid lastele võimaluse lugeda seinal olevaid rühma nimesid täht-tähthaaval, et teada saada, kas antud rühm on just see otsitav. QR-koodi taga peituvate piltide vastuseid teadsid ka suuremad lapsed üsna hästi – tundsid ära nii lasteaia logolapsed kui ka lasteaias kasutatava õppeprogrammi Sa Suudad Seda käpiknukud. Ja kes siis lasteaia direktorit ei teaks…

 

See oli üks erakordselt vahva õhtupoolik, kus Midrimaa lapsed said koos oma kõige kallimatega lasteaias seigelda. Suur aitäh kõikidele osalistele!

 

Lõpetuseks ühe väikese Midrimaa lapse ütlus oma vanemale: “Tead, kui mul on teine SuriMuri päev, siis ma käin ringi juba üksinda ja see on nii lahe!”

 

You Might Also Like