EI OLE KAUGEL SAUELT PARIIS …

02.09.2021

Kuigi praegune olukord on keeruline, soovisime siiski jätkata meie tegevuskavas planeeritud ühiste ürituste läbiviimisega.  Kahjuks päriselt reisida veel ei saa, aga kui väga tahta ja kõik koos sellesse panustada, siis on ka praeguses keerulises olukorras võimalik 21. sajandile vääriliselt virtuaalselt Sauelt Pariisi kõndida.

Meie lasteaia tervisedendaja Agne Astel-Rankla kutsus käesoleva aasta aprillikuu jooksul  kõiki kolleege osalema virtuaalsel jalgsimatkal Sauelt Pariisi, et säilitada optimism ja positiivne mõtlemine tuleviku suhtes: Pariisi on Sauelt ju vaid 2602 km. Üksi jalutamiseks tundub see üsna hirmus pikk teekond, aga tehes seda koos ja see on saavutatav! Väljakutseks oli liikumine ja sammud ja kilomeetrite kogumine. Kindlasti toetas lasteaia personali ettevõtmine mõtet, et terves kehas terve vaim.

Nii saigi alguse lasteaia töötajate kuu ega kestev virtuaalne retk Sauelt Pariisi!

Kuu möödus justkui lennates (tegelikult küll kõndides, ujudes, joostes või jalgrattaga sõites!)! Ja … oligi meil Pariisis käidud! Hurraa!!

Jõudsime sinna juba mitu päeva enne aprillikuu lõppu ning kuna ilm oli ilus, siis “veetsime seal ka mõnusalt aega ja puhkasime veidi”.

Agne uuris kolleegidelt: Olete kevadist Pariisi enne näinud? Ja saatis huvi hoidmiseks ja kohalejõudmise tähistamiseks erinevaid, meie teekonda kirjeldavaid linke teel ettetulnud vaatamisväärsustest, et muuta ettevõetud retke värvikamaks (Kevad Pariisis).

Pariisi kohale jõudes oleks võimalik, näiteks, istuda Eiffeli torni all ja maitsta kohalikku hõrgutavat kohvi… Siis tutvuda linnaga, saada teada, et praegune Pariisi linnapea on naine – proua Anne Hidalgo. Võimalik oleks teha väike sõit 1900.a avatud metrooga, mis on vanuselt neljas metroo maailmas. Meie jalutuskäiguteele võiksid jääda Cite saar, endine kuningaloss Louvre , Concorde’i väljak, peatänav Champs-Élysées’ avenüü ja kiirjalt lähtuvate tänavatega Charles de Gaulle’i väljak ning Arc de Triomphe.

Kas tekkis kiusatus hakata prantsuse keelt õppima, et pikemalt sinna jääda?

Nii hästi kirjeldatud ja pildimaterjaliga rikastatud ettevõtmist ei olnud me varem üheskoos ette võtnud! Saime sellest matkast kinnitust, et koos tegutsedes jõuame kaugele ja saavutame palju. Meie tervisedendaja Agne Astel-Rankla jagas au ja kiitus kõigile osalejatele! Retke lõpu tegi põnevaks ka võimalus saada loosiga erinevaid liikumisele kaasa aitavaid, liikumist soodustavaid auhindasid!

Kokku läbisime kõndides, joostes, ujudes või jalgrattaga sõites 5316 km. Kuna Agne poolt valitud teekond Pariisi oli  2602 km pikkune, siis see tähendas, et pärast Pariisi jõudmist liikusime veel 2714 km. Igaüks sai ise valida, kas jõudis nende kilomeetritega koju tagasi või liikus edasi teisele poole maakera…

 

You Might Also Like