SÜNDMUSTEROHKE MAIKUU

14.06.2023

Maikuu oli lasteaias täis siginat-saginat. Toimusid erinevad vahvad üritused, millest said osa nii lapsed, lapsevanemad kui ka lasteaia töötajad.

Rühmad võtsid oma õppeaasta tegemised kokku kevadpidude ja perepäevadega – käidi orienteerumas, miniloomaaias, jalgrattamatkal, piknikul ning peeti kevadkontserte lasteaia muusikasaalis. Iga rühm lähenes teemale loovalt, arvestades laste soove ja huvisid. Lapsed olid tublid ning võtsid õhinal kaasa kõikidest tegemistest.

Lõpurühma lapsed valmistusid oma lasteaiatee lõpetamiseks. Üheskoos käidi tutvumas Saue Kooliga ning tänu Saue Lions Klubi toetusele külastati LaitseRallyParki. Lõpuekskursioonid toimusid nii Estonia teatrisse, Kadriorgu kui ka Haapsalusse. Üks oodatuim sündmus oli kindlasti pidžaamapidu, mille raames said lapsed võimaluse veeta lasteaias terve öö. Koos õpetajatega mängiti erinevaid mänge ning peeti maha üks tore diskoõhtu. Õues lõbustas lapsi kohale sõitnud tuletõrjeauto, mille meeskonna abil sai proovida ka tuletõrjeauto voolikust veega pritsimist. Unemaale teele asumise eel oli lastele külla tulnud Unemati, kes soovis lastele päeva lõpetuseks magusaid unenägusid.

23. mail toimus Saue valla lasteaedade ühine tantsupidu, kus osales 12 lasteaeda: kokku 50 rühma ligi tuhande osavõtjaga. Lisaks õpetajad, abilised, pered ning pealtvaatajad.

Kohal olid ka Saue lasteaia Midrimaa nelja lõpurühma lapsed, kes pidasid vapralt vastu kogu ürituse.

Ilm oli imeline ning laste ja õpetajate tantsulised etteasted ja päikesesära soojendas kõiki südameid! Südameid soojendasid ka kõikide lõpurühmade lõpupeod – lapsed, kes alustavad sügisel oma esimest kooliteed. Palju tarkust neile kõigile!

Maikuu viimane sündmus leidis aga aset 31. mail – Saue lasteaed Midrimaa õuealal toimus suur perepäev, kuhu olid oodatud kõik lapsed oma peredega ning lasteaia töötajad.

Perepäeva alguses toimus kontsert, kus esinesid lasteaia lapsed toredate laulude ja tantsudega. Päeva vedasid lasteaia logolapsed Jüri, Mari ja Kati, kes hoidsid tuju üleval nii väikestel kui ka suurtel. Peale kontserti sai osa võtta tegemistest erinevates töötubades. Huvilised said aega veeta sportlikult seiklusrada läbides, osaleda nutimängus ja aaretejahil, pildistada Midrimaa sõprade fotoseina taustal, proovide kõnevurride kasutust ja pidada piknikku. Lastele jagati õhupalle ning kerget toitlustust pakkus Daily. Perepäevale oli kohale kutsutud ka Politsei- ja Piirivalveameti töötajad politseiautode ja politseikoertega. Põnevust jagus kõigile! Ühise toreda perepäevaga lõpetati ka lasteaia juubeliaasta.

Oli üks vahva ja sündmusterohke kuu!