TARKUSEPÄEV MIDRIMAAL

05.09.2018

Esmaspäeva, 3.septembri, õuesoleku aeg algas meie lasteaias ühise kogunemisega lipuväljakul.

TARKUSEPÄEV on märgilise tähtususega ka lasteaedade jaoks – algab ju meilgi uus õppeaasta!

Oleme oma perest kooliteele saatnud üle 80 lapse ja teist sama palju pisikesi Saue valla lapsi on juba alustanud lasteaiateed Midrimaal.

Tervitussõnad uue õppeaasta alustamiseks lausus midrimaalastele  direktor Diana Kuntor. Koolieelikute rühmade õpetajad heiskasid lasteaia lipu ja nende rühmade lasteni jõudsid kooliks ettevalmistust toetavad töövihikud.

Üle lasteaiaõue kajas Midrimaa laul! Ühise koosviibimise lõpuks sai iga laps väikese magusaampsu ja algaski taas mänguaeg oma rühma õuealal.

Meie koolieelikud aga suundusid B-tiiva õuealale, kus ootas neid üllatusena selle aasta koolieelikute õpetjate poolt ette kantud lavastus ühe vastse koolieeliku, Juku, kõhklustest õige aabitsa leidmisel.

Koos JUKUGA olid tegutsemas Karu KARUAABITSAGA, Orav AABITSAGA, Kukk KUKEAABITSAGA, Siil oma SIILIAABITSAGA. Iga aabitsategelane kiitis just oma aabitsa kõige parema olevat! Ka kõige terasemal koolijütsil ajab selline valik pea segi!

Vahva etteaste selgitas lastele, et ainult raamat ei tee veel kedagi targaks – ka ise tuleb olla püüdlik ja tähelepanelik, siis ei pea koolimineku üle muremõtteid mõlgutama.

Õpetajate näidendi lõpetas tempokas Tähestikulaul, mille saatel julgemad koolieelikud  ka mõned tantsusammud tegid! Üllatusesinemise muusikalist poolt toetasid muusikaõpetajad Piret Kuld ja Reet Jürgens.

Septembrikuus on lasteaia raamatukogus kõigile vaatamiseks ja uurimiseks 12 erinevat lasteaias olemasolevat aabitsat!

PÕNEVA JA TEGUSA 2018/2019. ÕPPEAASTA ALGUST KÕIGILE!